Published On: 16 Gusht, 2016

Sot sërish protestohet kundër korrupsionit në Kosovë

Qytetarët e Kosovës do të protestojnë sërish sot kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Ata nëpërmjet rrjetit social facebook kanë njoftuar se protestat do të vazhdojnë duke filluar nga ora 17:00. Marshi protestues do të fillojë nga sheshi “Zahir Pajaziti”, deri te Teatri Kombëtar.

Protestat po ndodhin pas publikimit të përgjimeve, ku protagonistë kryesor është kryetari i grupit parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci. Ky i fundit ka thënë se nëse punësimi është shkelje ligjore, le të fillojnë hetimet dhe është i gatshëm t’i përgjigjet drejtësisë.

Prokuroria ka formuar një komision i cili është duke i shqyrtuar të gjitha përgjimet. Ndërsa, kryeprokurori ka premtuar që do të veprojnë në bazë të ligjit.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...