Published On: 26 Gusht, 2016

Sot proteston Peja: Jo Demarkacionit!

Kundër Demarkacionit sot do të ketë një protestë në qytetin e Pejës. Kjo protestë është thirrur nga Këshilli Organizativ i përbërë nga qytetarë të Pejës, kryesisht banorë të fshatrave në kufi me Malin e Zi.

Protestës që do të mbahet sot kanë paralajmëruar se do t’i bashkohen përveç AAK-së edhe dy partitë tjera në opozitë, Lëvizja Vetëvendosje dhe Nisma për Kosovën.

Është bërë e ditur se në protestën kundërshtuese në Komunën e Pjesë, do të janë gjitha komunitetet përreth përfshirë komunat që cenohen nga vija kufitare me Malin  e Zi, si dhe shoqëria civile.

Protesta mbahet në sheshin e qytetit të Pejës dhe fillon në orën 12:00./

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...