Published On: 22 Shtator, 2016

Sot protesta e nëntë e qytetarëve “Protestoj”

Sot grupi i qytetarëve “Protestoj” do të mblidhen për të protestuar kundër korrupsionit.
Grupi i qytetarëve “Protestoj” për herë të nëntë do të mblidhen sot për të protestuar siç thonë kundër korrupsionit “që tashmë ka depërtuar në instancat më të larta shtetërore”.

Përmes thirrjes publike në faqen e tyre në Facebook, “PROTESTOJ” kërkojnë transparencë dhe llogaridhënie politike nga të gjithë personat e përfshirë në përgjimet ku protagonistë janë zyrtarë të lartë të shtetit, kryesisht të PDK-së.

“Kërkojmë hetim penal ndaj tyre, si dhe kërkojnë shkarkimin e bordeve dhe rizgjedhjen e tyre”, thuhet në thirrjen e tyre për protestë.

Sikurse edhe herëve tjera protesta do të fillojë nga ora 17:00 në sheshin “Zahir Pajaziti”

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...