Published On: 7 Korrik, 2017

Sot pritet përballja e parë e dy burrave më të fuqishëm në botë

E gjithë bota sot sytë nga samit i G20, dy burrat më të fuqishëm në botë ndajnë të njejtën dhomë.

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, takohen sot në Hamburg, Gjermani, ku pritet të diskutojnë rreth marrëdhënieve SHBA-Rusi, armë bërthamore, terrorizmin, Korenë e Veriut, dhe luftën në Siri, shkruan Dailystar, transmeton lajmi.net.

Ekspertët kanë paralajmëruar  se Trump dhe Putin mund t’i japin fund kërcënimit të papranueshme të luftës bërthamore

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...