Published On: 23 Gusht, 2016

Sot, mot i vranët e me reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se edhe gjatë ditës së sotme do të vazhdojë moti me vranësira e reshje shiu.

Në një njoftim për media nga IHM, bëhet e ditur se, pas dy ditëve me shi, të mërkurën pritet të ketë më shumë orë me diell dhe do të vazhdojë një situatë e ngjashme deri të premten, duke mos i përjashtuar  reshjet e izoluara, të cilat mund të jenë prezent nëpër disa lokalitete, por me intensitet të dobët.

Sipas IHMK-së, vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet 11- 17 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-27 gradë Celsius.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...