Published On: 31 Korrik, 2016

Sot mbahet manifestimi “Dita e Mërgimtarëve” në Mitrovicë

Sot në Mitrovicë do të mbahet manifestimi kulturor tradicional “Dita e Mërgimtarëve”.

Gjatë këtij manifestimi, bashkatdhetarët me qëndrim jashtë atdheut, do të njoftohen shkurtimisht  për të arriturat në komunë dhe në vend nga kryetari i komunës, Agim Bahtiri, si dhe do të ketë aktivitete të shumta kulturore-artistike.

Manifestimi do të mbahet në Bajgorë të Shalës, duke filluar nga ora 12:00.

Ky manifestim është organizuar nga komuna e Mitrovicës dhe mbështetur nga Ministria e Diasporës./KosovaPress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...