Published On: 28 Maj, 2016

Sot mbahet Kuvendi i Punës i LDK’së, Gervalla paralajmëron pjesëmarrjen (Foto)

Partia e Isa Mustafës do te mblidhet sot për të diskutuar për rrugëtimin e LDK’së në udhëheqjen e Qeverise se Kosovës, edhe pse zyrtarisht nuk kanë njoftuar vendin dhe kohën e mbajtjes. Në këtë mbledhje, Kryetarja e degës së LDK’së në Gjermani, Donika Gërvalla, ka paralajmëruar pjesëmarrjen.

Në mbledhjen e Kryesisë së Lidhjes Demorkatike të Kosovës, që u mbajt para dy dite, u diskutua për ndryshimet dhe propozimet në Qeveria, duke shtuar se këto do të konfirmohen në Kuvendin e Punës. Por, kjo parti nuk ka treguar se kur do të mbahet mbledhja e këtij Kuvendi.

Ndërkohë, këshilltari dhe zëvendësministri i MAPL, Bajram Gecaj, ka postuar një foto së bashku me Ministrin e Mirëqenies dhe Punës Sociale, Arban Abrashi, ku shihet se përgatitjet për Kuvendin e Punës kanë përfunduar.

Në foton e postuar duket se takimi do të mbahet në hotelin “Emerald”.

Në anën tjetër, kryetarja e degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjermani, Donika Gërvalla u ka thënë mediave se ajo nesër përsëri do të shkon në selinë e LDK-së për të marrë pjesë në punimet e Kuvendit.

“Po, unë do të shkoj nesër në mëngjes në orën 8:30 për të marrë pjesë në punimet e Kuvendit”, është shprehur Gërvalla./GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...