Published On: 21 Mars, 2016

Sot, fjala përfundimtare rreth rrahjes së deputetëve para Kuvendit

Sot, nga ora 14:00 pritet të mbahet gjykimi për grushtimin e deputetëve para Kuvendit të Kosovës.

Lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, deputeti Rexhep Selimi e ish-deputeti, Florin Krasniqi, si dhe shoferi, Besart Bujupi akuzohen se kanë sulmuar fizikisht deputetin e PDK-së, Bekim Haxhiu, të njohur si Kamishi, në vitin 2012 para objektit të Kuvendit, raporton “Koha Ditore”.

Sot, në seancë pritet të jepet fjala përfundimtare.

Mbetet të shihet nëse do të paraqiten në seancë deputetet e Vetëvendosjes, pasi që herën e fundit Ymeri është sjellë nga Policia, me fletëurdhëresë.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...