Published On: 29 Prill, 2016

Sot diskutohet për zbatimin e MSA-së

Ministria për Integrim Evropian në bashkëpunim me Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal organizojnë sot konferencën informuese me Komunën e Prishtinës, “Marrëveshja e Stabilizim-Asociimit Kosovë – BE dhe zbatimi i saj”.

Kjo konferencë mbahet në ndërtesën e re të Komunës së Prishtinës, duke filluar nga ora 10:00.

Marrëveshja e MSA-së në mes të Kosovës dhe bashkimit Evropian është nënshkruar në tetor të vitit të shkuar, ndërsa ka hyrë në fuqi më më 1 prill 2016, transmeton Klan Kosova.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...