Published On: 30 Janar, 2016

SOROS dhe lidhja ime me Linda Ramën në Nju Jork, rrëfen Altini

Av. Altin Goxhaj, aktivisti i njohur i të drejtave qytetare ka bere publik sot burimin e informacionit te tij për faktin qe Kryeministri Edi Ramë është njeri miliarderit Xhorxh Soros. Ne një postin ne fb z, Goxhaj postoi një foto te tij me gruan aktuale te kryeministrit Rama , Linda Rama ne Nju Jork ne një vizite te përbashkët, koha kur Goxhaj pretendon se zonja Rama i ka dhëne këtë informacion. Ne atë kohe linda nuk ishte bashkëshortja zyrtare e kryeministrit aktual por ajo ishte drejtore e Bordit fondacionit “Soros “ ne Tirane gje qe e ben shume te besueshëm informacionin e saje dhe pretendimin e z. Goxhaj . Rama ka qene një prej njerëzve te financuar prej Sorosut qe ne fillim te aktivitetit te tij ne Shqipëri Një nga sponsorizimet e para te fonacionit Soros ne tirane është botimi i nje përkthimi nga italishtja për pikturën moderne nga Edi Rma ne vitin 1992 : Ja teksti i plote i postimit ne fb te z. Goxhaj:

“NGA E DI UNË QË EDI DHE LINDA RAMA JANË NJERËZIT E SOROS DHE PRODUKTE TË TIJ?
Ma ka thënë vetë gruaja e tij e sotme Linda Rama e cila ishte vetë
NJERIU MË I BESUAR I SOROS (siç e tha dhe Sali Berisha në Parlament) gjithë historinë e saj dhe të Ramës me Sorosin që nga 1992-2002.
Ishte 4-10 Maj 2002 gjatë vizitës sonë të përbashkët në OKB në New York. “

Goxhaj prej kohesh e akuzon kryeministrin Rama kreun e bashkise Erion Veliaj dhe shume politikane te tjerë janë pjese e nje plani e projekti për falimentimin e shtetit shqiptar te përgatitur nga Xhorxh Soros. Goxhaj ka hedhur dyshime se ne kete4 projekt mund te jete përfshire edhe shefi i opozitës Lulzim Basha te cilit i kërkon te zbardhe bisedën e një takimi zyrtar me Sorosin kohe me pare ne Tirane .
Goxhaj ka vene gishtin edhe tek politikane te tjerë te PD-se sidomos ata qe vijnë nga shop[at mjaft një organizate e financuar nga Soros te cilit i shikon si pjese e projektit ,sipas tij, antishqiptar te Xhorxh Soros. (opozita.com)

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Gazetari Darsise thotë:

  Sa keq ju vjen disave qe Rama nuk mund te marre nje mandat te dyte.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Zefi thotë:

  Psa Sorosisti i kamufluar paska qene vete avokat Altin Preshi.
  Suksese shoku

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...