Published On: 12 Qershor, 2016

Sonte transmetohet pjesa e dytë e dokumentarit “Vjedhje në kohë lufte” (Video)

Sonte në ora 20:45 në Klan Kosova transmetohet emisioni Zona Express, ku do të shfaqet pjesa e dytë e dokumentarit “Vjedhje në kohë lufte”. Sonte emisioni trajton keqpërdorimet në Fondin Vendlindja Thërret.

Emisioni Zona Express, me autor Leonard Kerqukin, është tashmë emisioni më i shikuar shqiptar i këtij zhanri; si në matjet televizive ashtu edhe në rrjetet sociale.

Sonte do të transmetohet një dokumentar ekskluziv rreth keqpërdorimeve në Fondin Vendlindja Thërret. Sa para kishe qarkulluar ky fond? Kush ishin drejtuesit, e kush keqpërdoruesit e parave të bashkatdhetarëve? Çfarë roli ka në këtë histori Xhavit Haliti? Cila është pasuria, pronat dhe bizneset e tij sot? Si u bë që me parat e Fondit u krijuan dhjetëra biznese në Kosovë, përfshirë edhe sallone bukurie e diskoteka?

Në këtë dokumentar, për herë të parë zbulohet se si vëllai i një politikani të njohur të Kosovë mori 4 milionë marka nga Fondi; para të cilat më pas do t’i gjendeshin në apartament.

“Zona Express” ka transmetuar deri më tash 20 dokumentarë. Dokumentari i sotëm, ndërkaq, është i fundit i sezonit të parë. Emisioni “Zona Express”, me autor Leonard Kerqukin, do të rinis transmetimin në shtator.

Ja promoja e emisionit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...