Published On: 28 Shkurt, 2016

Sonte ndahen çmimet “Oscars”- Kosova optimiste

Në Los Angeles të SHBA-ve tash e disa ditë është shtruar tepihu i kuq para Dolby Theatre dhe gjithçka është gati për ceremoninë e ndarjes së çmimeve prestigjioze të kinematografisë, “Oscars”.

Të gjithë kosovarët kanë një arsye më shumë që më 28 shkurt t’i mbajnë sytë nga ekrani kur nis “Oscars” sepse kjo është hera e parë që një film nga Kosova është nominuar për këtë çmim prestigjioz e madje po konsiderohet edhe si favorit.

Është ky filmi “Shok” i regjisorit Jamie Donoughe, i nominuar në kategorinë e filmave të shkurtër, e i cili rrëfen një histori të vërtetë nga lufta e fundit që u zhvillua në Kosovë.

“Shok” do të përballet në këtë kategori me filmat “Ave Maria”, “Day One”, “Everything Will Be Okay”, dhe “Stutterer”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...