Published On: 14 Dhjetor, 2015

Sonte mund të arrestohen edhe pesë deputetë të opozitës

Disa nga deputetët e mbetur të opozitës po vazhdojnë ta ruajnë sallën kryesore të seancave të Kuvendit të Kosovës.

Aty janë edhe pesë nga deputetët opozitarë për të cilët dyshohet se janë lëshuar urdhërarreste. Faton Topalli, Aida Dërguti, Besa Baftiu, Glauk Konjufca dhe Fisnik Ismaili mund të arrestohen sonte nga Policia e Kosovës me urdhërarrest nga Prokuroria.

Reporterët tanë nga Kuvendi kanë marrë paralajmërime se sonte do të arrestohen edhe pesë deputetë të opozitës, megjithatë mbetet të shihet nëse deputetët pas daljes nga ndërtesa e Kuvendit do të arrestohen.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...