Published On: 16 Shkurt, 2016

Sonte, edhe një përballje turko-ruse: Paralajmërohet ‘pritje e veçantë

  • Teksa të gjithë i kanë sytë kah Liga e Kampionëve, sot do luhet edhe një ndeshje që pritet të ketë tensione të larta.

Në kuadër të Europa League, luhet ndeshja mes Fenerbahce dhe Lokomotiv Moska.

Tensionet politike mes Turqisë dhe Rusisë kanë arritur të depërtojnë edhe në sport, kështu sot tifozët vendas kanë paralajmëruar një ‘pritje të veçantë’ ndaj mysafirëve rus.

Megjithatë klubi turk i ka mohuar këto, duke thënë se janë vetëm nxitje nga mediat ruse. Të shohim se çfarë do të ndodhë sonte me fillim në ora 18:00.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...