Published On: 23 Janar, 2016

Sokoli me shok po dergjen në burgje, e Ahmeti mbulon tradhtinë nëpër kafe

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha ka komentuar vendosjen e përmendores së Isa Boletinit në Saraj të Shkupit.

Ai thotë për agjencinë INA se i gjithë manifestimi i sotëm kishte për qëllim të mbulohet tradhtia nën petkun e patriotizmit.

Sipas tij, Isa Boletini ka cliruar Shkupin dhe për këtë arsye busti i tij është dashur të vendose në Shkup.

“Isa Boletini me shokët e tij trima liruan Shkupin jo Sarajin. Tradhtia po lulëzon në ditët e sodit në Shqiptari.  Sot është lehtë të jesh tradhtar e të shitesh patriotë, ke lek të vjedhura nga populli, nga tradhtitë e shumta kombëtare. Me këto para po ndërton një përmendore të një figure kombëtare, i ke paguar disa këngëtar dhe artist të estradës, bën festë në media publike dhe aty festohet tradhtia me petkun e patriotizmit”, thekson Hoxha.

Ai fletë edhe për realitetin shqiptarë në Maqedoni dhe vuajtjet e ish-pjesëtarëve të UÇK-së në kazamatet maqedonase.

“Në anën tjetër të realitetit, Sami Ukshini me shokët, i cili krijoi historinë në kohë tonë dergjen nëpër burgjet e pushtetit të Ali tradhtarit. Me një fjalë, vaj vatani e mjerë mileti… prej këtij Ali Ahmetit”, shprehet ai. (INA)

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...