Published On: 4 Shkurt, 2016

Sokol Bashota në arrati!

Kryetari i Komunës së Klinës, Sokol Bashota sot nuk ishte në vendin e tij të punës. Prokuroria dhe policia e Kosovës gjatë bastisjes që i kanë bërë Komunës nuk kanë mundur ta gjejnë atë. Burime të Gazetës Blic nga Policia kanë bërë të ditur se edhe Sokol Bashota po kërkohet.

“Kryetari i Komunës së Klinës, Sokol Bashota nuk ishte në vendin e tij të punës. Policia dhe Prokuroria po e kërkojnë edhe atë”, ka thënë ky burim.

Sipas burimeve të Gazetës Blic, Sokol Bashota është i dyshuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Gazeta Blic ka raportuar se si sot Policia dhe Prokuroria po e bastisnin Komunën e Klinës, në lidhje me dyshimin për keqpërdorim të  detyrës, përgjatë vitit 2014.

Ndërkohë, është raportuar se derim më tash është arrestuar edhe një person.

Zyrtarisht as nga Policia e as nga Prokuroria nuk kanë dhënë detaje.

Gazeta Blic do t’ju mbaj të informuar për të gjitha zhvillimet.

Lexoni :

Prokuroria speciale bastis komandant Sokol Bashoten!

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...