On 14 Shkurt, 2017 With 0 Komente

NASA: Asteroidi me përmasa të Empire State Building mund ta godasë Tokën NASA: Asteroidi me përmasa të Empire State Building mund ta godasë Tokën

Një asteroid në formë të kikirikut me madhësi të qiellgërvishtësit Empire State Building mundet një ditë të godasë Tokën, kanë paralajmëruar ekspertët e NASA-s. Guri […]

On 8 Shkurt, 2017 With 0 Komente

FOTOT e rralla/ Shqipëria pas çlirimit nga nazistët, gjyqi ndaj “tradhtarëve”, marrja e pushtetit nga Enveri dhe komunistët (dhe fati i mbesës së Ismaili Qemalit)

Këto janë disa foto të rralla të bëra nga shkrimtari dhe figura ushtarake britanike Vandeleur Robinson (1902-1990), emri i vërtetë i të cilit ishte Vivian […]

On 30 Janar, 2017 With 0 Komente

Vajzat 14 vjeçare po martohen me dhunë në Zvicër

21 të mitura u martuan vitin e kaluar në Zvicër. Kjo është raportuar nga “NZZ am Sonntag”, përcjell albinfo.ch. Këshillimorja „Zwangsheirat“ është njoftuar për raste të […]

On 26 Janar, 2017 With 0 Komente

Çmenduria: Trendi i frikshëm që e ka pushtuar (Foto)

Kemi parë tendenca nga më të ndryshmet por kjo është vërtet e frikshme. Në rrjet ka nisur të përhapet me shpejtësi një lojë sa e […]

On 24 Janar, 2017 With 0 Komente

Dhimbja e Anitës: Të birit i thotë: ”Edhe këtë ditëlindje jemi vet…” (Foto)

Djali i ish-kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, sot feston ditëlindjen e tij, por këtë ditëlindje po e feston pa praninë e babait të tij. Por […]

On 24 Janar, 2017 With 0 Komente

VIDEO/ Rrëfimi i George Soros: Unë hebreu që bashkëpunova me nazistët kur isha 14 vjeç

Makina çnjerëzore naziste shkaktoi katastrofa shoqërore dhe barbari të paimagjinueshme. Ndër të tjera, nazistët kryen edhe një nga gjenocidet më të madh në historinë e […]

On 19 Janar, 2017 With 0 Komente

Mesazhi i fundit, prekës i vajzës që i ka mbetur edhe një javë jetë (Foto)

Një vajze nga Australia mjekët i kanë dhënë vetëm edhe një javë jetë, pasi që trupi i saj ka filluar të refuzojë mushkëritë që i […]

On 4 Janar, 2017 With 0 Komente

Ylli i Bundesligës mposht kancerin, i rikthehet fushës (Foto)

Marco Russ, ylli i Eintracht Frankfurtit, i është rikthyer fushës pas një beteje që pati me kancerin Marco Russ, e ka fituar tashmë kampionatin. Viti […]

On 3 Janar, 2017 With 0 Komente

Shpërthen ndaj Ermal Mamaqit: Lojë e ndyrë me Linda Morinën

Sociologia  e njohur kosovare Sibel Halimi ka reaguar ndaj Ermal Mamaqit dhe emisioni te tij, i cili sipas saj ka keqpërdorur një njeir me probleme […]

On 27 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Fiks Fare/ Fëmijët e fshatit Konjat në Lushnje, “shkollë nate” në Dushk

Nxënësit e fillores të fshatit Konjat në Lushnje bëjnë “shkollë nate” në Dushk. Ata fillojnë mësimin rreth orës 13.00 dhe dalin nga shkolla rreth orës […]

On 27 Nëntor, 2016 With 0 Komente

10 gjëra që ndoshta nuk i dini rreth vrasjes së Kennedy-t

Me sa plumba qëlloi Oswald? Çfarë fundi pati dritarja nga ku u qëllua Presidenti? E mbi të gjitha, a ka ende dokumente sekrete mbi vrasjen? […]

On 30 Tetor, 2016 With 0 Komente

NË NJË DITË, TË PRAGUT TË NËNTORIT…

Nga: Murat  Gecaj 1. Kush ka thënë që njerëzit, kur dalin në pension, nuk kanë punë dhe e kalojnë kohën kot?(ha,ha) Mund të ketë arsyetime […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ja si të bëheni milioner pa pasur nevojë të punoni

Një lypës amerikan, 29 vjeçar ka përpunuar një mënyre shume origjinale për te aspiruar për tu bere milioner ne vitin… Chris Coon, 29 vjeç, pa […]

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Mërgimtarët në Gjenevë të Zvicrës ndihmojnë familjet e pastreha në Viti

Shoqata Humanitare “Vitia” – Gjenevë-Zvicër    Shoqata “VITIA” me seli në  Gjenev të  Zvicrës, në  bashkëpunim me disa shoqata, njerëz të  vullnetit të  mirë, aktivist […]

On 17 Korrik, 2016 With 0 Komente

Këtij burri i është djegur shtëpia, i sëmurë nga diabeti, dhe nuk e shtrin dorën për lëmoshë

Sa është jeta e vështirë për pleqtë në Kosovë, as që mund ta imagjinoni, kujdesi institucional dhe shoqëror në përgjithësi është “mizerabël”, realiteti i përditshëm […]

On 12 Qershor, 2016 With 0 Komente

Jeta në mjerim të skajshëm e Gani Kollçakut (VIDEO)

Për shkak të sëmundjes së diabetit, Gani Kollçakut, nga Peja iu desha ta amputonte këmbën, por gjendja e përkeqësuar ia rrezikon edhe tjetrën. Ai jeton […]

On 11 Qershor, 2016 With 0 Komente

“Kush ka zemër e shpirt me i ndihmu k’ti fëmije” – Video

Familja Latifi nga Podujeva eshte ne hall, pasi djali i tyre i vogel eshte i semure dhe i duhet ndihma juaj pasi nuk i kan […]

On 30 Maj, 2016 With 0 Komente

Shkencërisht thuajse e pamundur, këta trenjakë thyejnë çdo pritshmëri (Foto)

Mundësia që kjo të ndodhte sipas shkencëtarëve ka qenë 1 në 200 milionë raste. Roman, Rocco and Rohan janë krejtësisht të ngjashëm, jo vetëm për […]

On 12 Maj, 2016 With 0 Komente

Skicat e tmerrshme, ja si përdhunoheshin edhe femrat shqiptare nga ushtarë turq… (Foto…)

Nga: E. Osmani  Përdhunimet që janë bërë ndaj femrave shqiptare dhe atyre të vendeve të tjera të Ballkanit janë ilustruar në skica. Këto të fundit […]

On 18 Prill, 2016 With 0 Komente

Rrëfimi tragjik i pejanit, të cilit forcat serbe ia vranë familjen kur ishte 4 vjeç

Ishin vetëm 4 ditë para se të çlirohej Peja. Ishte nata e kobshme e 12 qershorit 1999, kur të gjithë anëtarët e familjes u vranë […]

Faqja 3 nga 6« E Para...234...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...