On 11 Mars, 2017 With 0 Komente

Elbasan Tavë

Hapat 1 Mishit ia shtojmë ujin, qepën dhe e fërgojmë. 2 Pasi që të vlon uji, ia mbyllim kapakun dhe e lëmë në temperaturë mesatare […]

On 4 Mars, 2017 With 0 Komente

Jeta në barakë, pa ushqim e veshmbathje (Video)

Nëntë anëtarët e Familjes Arifi nga Obiliqi jetojnë në kushte tepër të rënda. Ata as kulm mbi kokë nuk kanë dhe prej nëntë vitesh jetojnë […]

On 3 Mars, 2017 With 0 Komente

Heroina e botes, katërvjeçarja eci tetë kilometra në minus 24 gradë për ta shpëtuar gjyshen

Një vajzë katërvjeçare, ka ecur tetë kilometra nëpërmjet një lumi të ngrirë në malet e Siberisë që frekuentohet nga ujqit, për të kërkuar ndihmë për […]

On 1 Mars, 2017 With 0 Komente

Kjo nënë vuan nga kanceri, prej se ishte shtatzënë, ka nevojë për ndihmë!

Sadije Duraku në muajin e gjashtë të shtatzënisë e kuptoi se lëngon nga sëmundja e kancerit në gjak, e cila ndryshe njihet edhe si leukemia. […]

On 28 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Ky bukurosh 2 vjeçar ka nevojë për ndihmën tuaj (Foto)

Asdren Krasniqi, 2 vjeç, nga Gjakova është diagnostifikuar me Leokemi dhe i duhet urgjentisht shërimi jashtë vendit. Për këtë shërim atij i nevojiten rreth 160,000 Euro, të […]

On 24 Shkurt, 2017 With 0 Komente

VIDEO /Mos e humbisni! Shihni si e degjeneron djali me karrocë vajzën pas refuzimit të saj

Ky që shikoni në videon e mëposhtme është një eksperiment social për të treguar edhe një herë më shumë se si i ndryshon gjendja e […]

On 19 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Paralajmërimi i frikshëm i Bill Gates-it: Jemi në prag të kërcënimit, të vriten mbi 30 milionë njerëz – brenda vitit!

Manjati dhe themeluesi i Microsoftit, Bill Gates, mbajti një fjalim shumë të rëndësishëm në Konferencën e Sigurisë në Munih, ku paralajmëroi për një lloj të […]

On 14 Shkurt, 2017 With 0 Komente

NASA: Asteroidi me përmasa të Empire State Building mund ta godasë Tokën NASA: Asteroidi me përmasa të Empire State Building mund ta godasë Tokën

Një asteroid në formë të kikirikut me madhësi të qiellgërvishtësit Empire State Building mundet një ditë të godasë Tokën, kanë paralajmëruar ekspertët e NASA-s. Guri […]

On 8 Shkurt, 2017 With 0 Komente

FOTOT e rralla/ Shqipëria pas çlirimit nga nazistët, gjyqi ndaj “tradhtarëve”, marrja e pushtetit nga Enveri dhe komunistët (dhe fati i mbesës së Ismaili Qemalit)

Këto janë disa foto të rralla të bëra nga shkrimtari dhe figura ushtarake britanike Vandeleur Robinson (1902-1990), emri i vërtetë i të cilit ishte Vivian […]

On 30 Janar, 2017 With 0 Komente

Vajzat 14 vjeçare po martohen me dhunë në Zvicër

21 të mitura u martuan vitin e kaluar në Zvicër. Kjo është raportuar nga “NZZ am Sonntag”, përcjell albinfo.ch. Këshillimorja „Zwangsheirat“ është njoftuar për raste të […]

On 26 Janar, 2017 With 0 Komente

Çmenduria: Trendi i frikshëm që e ka pushtuar (Foto)

Kemi parë tendenca nga më të ndryshmet por kjo është vërtet e frikshme. Në rrjet ka nisur të përhapet me shpejtësi një lojë sa e […]

On 24 Janar, 2017 With 0 Komente

Dhimbja e Anitës: Të birit i thotë: ”Edhe këtë ditëlindje jemi vet…” (Foto)

Djali i ish-kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, sot feston ditëlindjen e tij, por këtë ditëlindje po e feston pa praninë e babait të tij. Por […]

On 24 Janar, 2017 With 0 Komente

VIDEO/ Rrëfimi i George Soros: Unë hebreu që bashkëpunova me nazistët kur isha 14 vjeç

Makina çnjerëzore naziste shkaktoi katastrofa shoqërore dhe barbari të paimagjinueshme. Ndër të tjera, nazistët kryen edhe një nga gjenocidet më të madh në historinë e […]

On 19 Janar, 2017 With 0 Komente

Mesazhi i fundit, prekës i vajzës që i ka mbetur edhe një javë jetë (Foto)

Një vajze nga Australia mjekët i kanë dhënë vetëm edhe një javë jetë, pasi që trupi i saj ka filluar të refuzojë mushkëritë që i […]

On 4 Janar, 2017 With 0 Komente

Ylli i Bundesligës mposht kancerin, i rikthehet fushës (Foto)

Marco Russ, ylli i Eintracht Frankfurtit, i është rikthyer fushës pas një beteje që pati me kancerin Marco Russ, e ka fituar tashmë kampionatin. Viti […]

On 3 Janar, 2017 With 0 Komente

Shpërthen ndaj Ermal Mamaqit: Lojë e ndyrë me Linda Morinën

Sociologia  e njohur kosovare Sibel Halimi ka reaguar ndaj Ermal Mamaqit dhe emisioni te tij, i cili sipas saj ka keqpërdorur një njeir me probleme […]

On 27 Dhjetor, 2016 With 0 Komente

Fiks Fare/ Fëmijët e fshatit Konjat në Lushnje, “shkollë nate” në Dushk

Nxënësit e fillores të fshatit Konjat në Lushnje bëjnë “shkollë nate” në Dushk. Ata fillojnë mësimin rreth orës 13.00 dhe dalin nga shkolla rreth orës […]

On 27 Nëntor, 2016 With 0 Komente

10 gjëra që ndoshta nuk i dini rreth vrasjes së Kennedy-t

Me sa plumba qëlloi Oswald? Çfarë fundi pati dritarja nga ku u qëllua Presidenti? E mbi të gjitha, a ka ende dokumente sekrete mbi vrasjen? […]

On 30 Tetor, 2016 With 0 Komente

NË NJË DITË, TË PRAGUT TË NËNTORIT…

Nga: Murat  Gecaj 1. Kush ka thënë që njerëzit, kur dalin në pension, nuk kanë punë dhe e kalojnë kohën kot?(ha,ha) Mund të ketë arsyetime […]

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Ja si të bëheni milioner pa pasur nevojë të punoni

Një lypës amerikan, 29 vjeçar ka përpunuar një mënyre shume origjinale për te aspiruar për tu bere milioner ne vitin… Chris Coon, 29 vjeç, pa […]

Faqja 2 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>