10 gjëra që ndoshta nuk i dini rreth vrasjes së Kennedy-t

On 27 Nëntor, 2016 With 0 Komente

Me sa plumba qëlloi Oswald? Çfarë fundi pati dritarja nga ku u qëllua Presidenti? E mbi të gjitha, a ka ende dokumente sekrete mbi vrasjen? […]

NË NJË DITË, TË PRAGUT TË NËNTORIT…

On 30 Tetor, 2016 With 0 Komente

Nga: Murat  Gecaj 1. Kush ka thënë që njerëzit, kur dalin në pension, nuk kanë punë dhe e kalojnë kohën kot?(ha,ha) Mund të ketë arsyetime […]

Ja si të bëheni milioner pa pasur nevojë të punoni

On 28 Tetor, 2016 With 0 Komente

Një lypës amerikan, 29 vjeçar ka përpunuar një mënyre shume origjinale për te aspiruar për tu bere milioner ne vitin… Chris Coon, 29 vjeç, pa […]

Mërgimtarët në Gjenevë të Zvicrës ndihmojnë familjet e pastreha në Viti

On 21 Tetor, 2016 With 0 Komente

Shoqata Humanitare “Vitia” – Gjenevë-Zvicër    Shoqata “VITIA” me seli në  Gjenev të  Zvicrës, në  bashkëpunim me disa shoqata, njerëz të  vullnetit të  mirë, aktivist […]

Këtij burri i është djegur shtëpia, i sëmurë nga diabeti, dhe nuk e shtrin dorën për lëmoshë

On 17 Korrik, 2016 With 0 Komente

Sa është jeta e vështirë për pleqtë në Kosovë, as që mund ta imagjinoni, kujdesi institucional dhe shoqëror në përgjithësi është “mizerabël”, realiteti i përditshëm […]

On 12 Qershor, 2016 With 0 Komente

Jeta në mjerim të skajshëm e Gani Kollçakut (VIDEO)

Për shkak të sëmundjes së diabetit, Gani Kollçakut, nga Peja iu desha ta amputonte këmbën, por gjendja e përkeqësuar ia rrezikon edhe tjetrën. Ai jeton […]

On 11 Qershor, 2016 With 0 Komente

“Kush ka zemër e shpirt me i ndihmu k’ti fëmije” – Video

Familja Latifi nga Podujeva eshte ne hall, pasi djali i tyre i vogel eshte i semure dhe i duhet ndihma juaj pasi nuk i kan […]

On 30 Maj, 2016 With 0 Komente

Shkencërisht thuajse e pamundur, këta trenjakë thyejnë çdo pritshmëri (Foto)

Mundësia që kjo të ndodhte sipas shkencëtarëve ka qenë 1 në 200 milionë raste. Roman, Rocco and Rohan janë krejtësisht të ngjashëm, jo vetëm për […]

On 12 Maj, 2016 With 0 Komente

Skicat e tmerrshme, ja si përdhunoheshin edhe femrat shqiptare nga ushtarë turq… (Foto…)

Nga: E. Osmani  Përdhunimet që janë bërë ndaj femrave shqiptare dhe atyre të vendeve të tjera të Ballkanit janë ilustruar në skica. Këto të fundit […]

On 18 Prill, 2016 With 0 Komente

Rrëfimi tragjik i pejanit, të cilit forcat serbe ia vranë familjen kur ishte 4 vjeç

Ishin vetëm 4 ditë para se të çlirohej Peja. Ishte nata e kobshme e 12 qershorit 1999, kur të gjithë anëtarët e familjes u vranë […]

On 17 Prill, 2016 With 0 Komente

E dua ndihmën e bashkidealistëve të mi, e jo edhe të tjerëve!

Nga Cenë Pushkolli Bisedë me shkas: Muhamet R. Kuka përkundër skamjes, përballet edhe me sëmundje madje edhe fëmijët i ka të sëmurë.Ata që duan ta […]

On 11 Prill, 2016 With 0 Komente

Rrëfimi tronditës! I riu Enver Ramadani u torturua dhe u kastrua nga sigurimi serb

Pushtuesi serb për të keqtrajtuar, fyer, denigruar, torturuar dhe maltretuar shqiptarët dhe rininë në veçanti, në mënyrat më brutale ka përdorur metodat më të egra […]

On 11 Prill, 2016 With 0 Komente

“Femrat shqiptare në Suedi”, e bëjnë me shtëpi familjen Rrustemi

Është bërë gati për banim shtëpia në Magure, ku do të jetojë familja 4 anëtarëshe e Halil Rrustemit, e cila deri më tani kishte jetuar […]

On 21 Mars, 2016 With 0 Komente

Mundësi punësimi në Maltë, premton Abrashi

Ministri Abrashi merr përkrahje konkrete të Maltës në punësim dhe mirëqenie sociale Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, gjatë vizitës në Maltë, sot […]

On 16 Mars, 2016 With 0 Komente

Turpi i të turpëruarve

Në ashensor…   Pritja nuk i bënte shumë përshtypje sepse kishte kohë që e priste një takim të tillë… Trokiti në derë dhe pas shenjës […]

On 14 Mars, 2016 With 0 Komente

Kuzhina e Ballkanit: Trahanaja

Nga Elsa Pichon francezja e natyralizuar në shqiptare. Braktisni sushin, tutje me fahitat, ju siguroj që ekstravaganca e re e guzhinës do të jetë Ballkani. […]

On 14 Mars, 2016 With 0 Komente

“Dita e Verës” nga francezja natyralizuar në shqiptare, Elsa Pichon

Dita e Verës shënon zgjimin e natyrës në Shqipëri, e cila përkon me 14 marsin. Prej nga 2004 është një festë publike. Tradicionalisht festohej zhurmshëm […]

On 12 Mars, 2016 With 0 Komente

E bija e Fatmir Limajt, Lala i bën dedikim prekës nënës së saj të ndjerë (Foto)

Vajza e liderit të NISMA për Kosovën Fatmir Limaj, ka kujtuar nënën e saj të ndjerë. Lala Limaj, përmes një fotografie të publikuar në Instagram, […]

On 22 Shkurt, 2016 With 0 Komente

Tmerre lufte, rrëfimi i “Foreign Policy” për gratë e dhunuara gjatë luftës së Kosovës

Pothuajse qe 17 vjet, K.T. jeton me një sekret. Në vitin 1999, gjatë luftës në Kosovë, ajo është përdhunuar në grup nga forcat serbe. Ajo […]

On 21 Shkurt, 2016 With 0 Komente

Shqipëria po plaket tmerrsisht – e treta në botë për rënien e lindjeve

Një raport i Bankës Botërore vëren se, Shqipëria është një nga vendet me rënien më të shpejtë të lindshmërisë në Europë. Raporti i titulluar “Plakja […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...