Published On: 12 Mars, 2016

Snajperisti gjerman: “Kosova është shtëpia ime”

mikespath2

Snajperisti gjerman Mike Spath ka qenë pjesëtar i UÇK-së, gjatë luftës së fundit në Kosovë, përkrah Agim Ramadanit në Koshare.

Gjatë një interviste që ai ka dhënë për Klan Kosova deklaron se;
“Duke e parë luftën në Bosnje e Kroaci, e më pas edhe në Kosovë, bota qëndroi shumë indiferente dhe unë nuk mund të rrija duarkryq. Disi duhej parandaluar një Srebrenicë e dytë. S`mund të qëndroja indiferent ndaj masakrave të njerëzve të pafajshëm”.

I pyetur nëse ka menduar për vdekjen teksa luftonte në Kosovë, ai thotë: “Unë kam shkuar të vdes”!

Gjermani Sopath thekson se nuk pendohet për vendimin e tij që t’i bashkohet UÇK-së.

Kosova është shtëpia ime”, thotë ai, duke porositur shqiptarët e Kosovës që të nderojnë gjithmonë Sali Çekajn dhe Agim Ramadanin, si dhe Brigadën 138, ushtarët e së cilës ishin të gatshëm të vdesin për lirinë e Kosovës.

Mike Spath, majtas me armë

Mike Spath, majtas me armë

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...