Published On: 20 Shkurt, 2016

Skuthat antiamerikane! Me peticion kundër ambasadorit Delawie

Rexhep Shahu

I prisja antiamerikanët të dilnin hapur në Tiranë, dolën në Prishtinë me një peticion për dëbimin e ambasadorit amerikan.

Pa Amerikën nuk do ishin sot dy shtete shqiptare, nuk do të ishte Kosova e lirë dhe e pavarur, nuk do të festonte e as protestonte për 8 vjetorin e pavarësisë.

Pa Amerikën nuk do të kishte kaq shumë trima t’marrës sa ka sot udhëve, zyrave të larta të shtetit e klubeve nëpër Kosovë, por do të ishin fshehur skutave e nëpër pala t’dimiave.

Ka njerëz në Kosovë që si duket kanë jetuar më mirë kur Kosova ka qenë e pushtuar nga Serbia dhe e fajësojnë Amerikën për dëbimin e Serbisë prej Kosove.

Por shumica e shqiptarëve të kësaj bote i janë mirënjohës përjetë Amerikës, shumë mirënjohës që e bëri Kosovën këtë që është, e bëri pa serbë, e bëri që të qeveriset prej shqiptarëve, edhe prej do shqiptarëve të këqij që po duan me e shqye Kosovën dhe me e pështy në fytyrë Amerikën pse ajo, kryesisht ajo e dëboi Serbinë prej Kosovës.

Politikanët që ua mbante bolët në grusht Serbia dhe u thoshte të deklaronin publikisht në konferenca shtypi se edhe në burgjet serbe ka demokraci e liri shprehje, sot janë kundër kësaj lirie e pavarësie që e ka Kosova dhe instruktojnë e nxisin skuadra e çeta antiamerikanësh. Mirë, që dalin hapur, t’i dinë e njohin njerëzit dhe të mos luajnë lojëra të fshehta e mashtruese pro serbe e ruse.

Shpresoj që Albini me shokë të dalin hapur udhëve të Prishtinës, të djegin flamujt amerikanë, të djegin ambasadën amerikane në Kosovë, të përleshen e të përgjaken me policinë e Kosovës, t’i hedhin gaz lotsjellës policisë dhe ta paralizojnë policinë. Është më e ndershme me dal hapur se mund të marrë më shume vota se sa me u sjellë kështu si skutha antiamerikane.

 1. Lexoni:
 2. http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-kush-eshte-atentatori-qe-vrau-ahmet-krasniqin-kush-e-porosit-dhe-sa-u-pagua/
 3. http://www.shqiptari.eu/myslimani-i-devotshem-qe-nuk-pi-raki-me-shqiptare-vec-me-serb-video/|
 4. http://www.shqiptari.eu/tregoni-ku-jane-eshtrat-e-behajdin-hallaqit-dje-i-vrate-sot-i-bete-heronje/
 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. margarit thotë:

  Nga i kini gjet keto fakte qe jan njerezit e Albin Kurtit qe i thon Amerikes te largohet?!-Pavaresisht mosdakortesis, askush nuk i ka then Amerikes te largohet.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
  • Mal Uka thotë:

   Qeverija E Is Hashimve po rrejne noshta vet e kan shkrue peticionin Keta po na rejne neve dy miljon shqipetar e Spo e rrejne Ambasadorin e amerikes Po kushtetuten a e shkeli Ambasadori Apo Hhashim isa
   i is hashimve ? Rueju ambasador se ta ngjesin zhugen e rrenve keta
   zhugana !

   Përgjigjiuni
   Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...