Published On: 24 Shkurt, 2016

Skuadrat bëjnë 80 përforcime pa asnjë cent

  • Dymbëdhjetë klubet e Superligës së Kosovës në futboll e kanë shfrytëzuar si asnjëherë tjetër afatin kalimtar të dimrit, shkruan Koha Ditore.

I kanë paraqitur për regjistrim plot 80 futbollistë në Federatën e Futbollit e Kosovës (FFK). Por për dallim nga vendet tjera, ajo që e bën Kosovën të veçantë është se asnjë skuadër për asnjë futbollist nuk ka paguar asnjë cent dëmshpërblim.

Gazeta ka kontaktuar me zyrtarët e 12 skuadrave të Superligës dhe të gjitha kanë konfirmuar së nuk kanë shpenzuar asnjë cent.

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...