Published On: 27 Janar, 2016

Skuadra e maskave (Foto)

  • Lëndimet e shumta në fytyrë dhe hundë kanë bërë që shumë lojtarë të bartin edhe maska gjatë një ndeshjeje futbolli.

Tashëm maska është një gjë e zakonshme në fytyrat e lojtarëve.
Lëndimet në hundë dhe fytyrë kanë bërë që shumë lojtarë të mos pushojnë, por të futen në ndeshje me maska, por edhe mbrojtëse koke në fushë.

Më poshtë është një skuadër e krijuar me lojtarë që kanë bartur maskë.

Bruce Grobbelaar

Cesar Azpilicueta

Gary Mabbutt

John Terry

Christian Chivu

Cesc Fabregas

Paul Gascoigne

Trevor Sinclair

Youri Djorkaeff

Robert Lewandowski

Fernando Torres

Zëvendësues

Petr Cech, Gary Cahill, Thiago Silva, Paolo Maldini, Emanuel Pogatetz, Alberto Aquilani, Michael Ballack, Sinisa Mihaijlovic, Dembar Ba, Bas Dost të gjithë të njohur për përdorimin e maskës në fushën e blertë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...