Published On: 18 Maj, 2016

Skënderbeu apo Partizani? Rama preferon të shkojë në Vlorë

Politika, qeveria dhe FSHF, të gjithë janë përfshirë në ndeshjet e ditës së sotme, ku do të shpallet edhe kampionia për kategorinë superiore në futboll.

Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar prezencën e tij në qytetin e Vlorës, ku luhet përballja Flamurtari – Skënderbeu, e vlefshme për kategorinë superiore. Skënderbeut I duhet patjetër fitorja për të marrë titullin kampion.

Nga ana tjetër, Presidenti i FSHF, Armando Duka ka siguruar vendin kryesor në tribunën VIP të “Qemal Stafës” për të pritur ceremoninë që sipas tij do të zhvillohet në Tiranë. Duka jo vetëm ka lënë të kuptohet se Partizani është favorit, por edhe se gjërat monotone nuk janë të mira.

Për mirë apo për keq, futbolli i tillë është. Kush kontribuon më shumë do të marrë më shumë frute. Asgjë nuk është e mirë kur është monotone, kështu që po të ndryshonte mirë do të ishte. Është vendosur që ne do të jemi në Tiranë dhe kupa do të jetë këtu, në ndeshjen Partizani-Teuta. E nëse Partizani nuk shpallet kampion, atëherë ceremonia mund të zhvillohet të nesërmen. Versioni i parë i ceremonisë do të jetë për në ‘Qemal Stafa’, te ndeshja Partizani-Teuta”, tha dje Armand Duka në një intervistë për “Top Channel”.

Në këtë debat dhe pas akuzave të djeshme si dhe një hetimi të policisë, Ardjan Takaj, president i “Skënderbeut” ka ndërhyrë në debat. “Ndeshje luhet vetëm në Vlorë apo edhe në Tiranë, mes Partizanit dhe Teutës” thotë ai duke lënë të kuptohet se gjithë këto akuza bëhen qëllimisht dhe për të mbajtur nën presion ekipin e Josës.

Por në këtë debat ndërhyn edhe Hasanbelliu presidenti i Teutës, që është I interesuar të fitojë Teuta e tij, por që shprehet se titullin e meriton Partizani. Paradoksi vazhdon se Teuta shpreson për vendin e tretë në Evropë, ndërkohë që kjo ndeshje varet shumë edhe nga fakti nëse Tirana do të mund të ndalë Kukësin në ndeshjen që zhvillohet në Kukës.

Kështu që dita e sotme, më shumë sesa ndeshje futbolli, do të jetë edhe ndeshje ekuilibrash.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...