Published On: 24 Shkurt, 2016

Skenderaj mobilizohet për ardhje masive në Prishtinë të premten

  • Në komunën prej nga vjen kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi – Skenderaj kanë nisur përgatitjet për festë.

Gjatë ditës janë dhënë disa njoftime për organizimin e ardhjes në Prishtinë, të premten, kur pritet votimi për Thaçin president, raporton KTV.

Këshilltari i Kuvendit Komunal në Skenderaj, Albert Rexhepi ka postuar në Facebook njoftimin për nisjen e autobusëve falas nga Qirezi.

“Te premten me dt 26.02.2016 do të zgjedhet presidenti i ri i Kosovës z. Hashim Thaqi. Me këtë rast organizohet festë në Prishtinë. Për të gjithë ata që dëshirojnë të marrin pjesë do të ketë autobus falas, i cili niset nga Çirezi prej orës 09:00.”, ka shkruar ai.

KTV-ja merr vesh se edhe fshatrat e tjera dhe qyteti i Skenderajt do të kenë organizime të njëjta për ardhjen në Prishtinë. Sheshet kryesore përballë qeverisë dhe kuvendit janë të zëna nga protestuesit e opozitës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...