Published On: 26 Shtator, 2016

Skender Hyseni porosit 268 mijë euro mobilje

Ministria e Punëve të Brendshme, e drejtuar nga Skender Hyseni, së shpejti do ta furnizoj zyrën me mobile të reja. Për këtë ka planifikuar të shpenzoj 268 mijë euro.Karriget, tavolinat, shtretërit, dollapët e elementet e kuzhinës, thuhet të jenë disa prej pajisjeve me të cilat do të furnizohet ministria e udhëhequr nga Hyseni, shkruan Gazeta Fjala.

“Furnizimi për nevoja të Agjencive dhe Departamenteve të MPB-së, me karrige të 6 llojeve me 936 copë. Pjesa (Lot)-2: Furnizimi për nevoja të Agjencive dhe Departamenteve të MPB-së, me tavolina, shtretër, dyshekë, ulëse (treshe, dyshe, njëshe), Dollap- Ormana metali, elemente kuzhine, etj me 26 lloje artikuj me 166 copë”, është përshkrimi i dhënë në kontratë.

Ndërsa ende nuk dihet për kompaninë e cila do ta furnizoj ministrinë me këto mobile./GazetaFjala/

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...