Published On: 7 Shkurt, 2016

Skenari i zi për LDK-në! E Ramushi tradhton Vetvendosjen…

 

 

James Stern

 

Plani dhe propozimi i SHIK-ut dhe i Ambasadës amerikane për AAK është ky: Ramushi me ardh te Presidentja, me u pajtuar që nuk e saboton Hashimin për President, me marr pjesë, por mos me e votu, me u nda AAK nga VV-ja, dhe si shpërblim merr Ramushi garancion për zgjedhje pas një viti kur të kryhet Zajednica, e për kufinin do të përcaktohen pak gabime dhe do të përmirësohen dhe shkarkohet Komisioni Shtetëror për Demarkacionin.

Kështu Ramushi del faqebardhë për kauzën e tij.

Faj për Zajednicën i jetë LDK-së, dhe në zgjedhjet pas një viti PDK-ja fiton zgjedhjet dhe ban koalicion me AAK-në.

AAK-ja ia ja jep postin e kryeministrit pasi që Hashimi është President.

Këto janë ofertat për Ramushin nga SHIK-u dhe amerikanët.

Tash i mbetet atij me vendos çka don me ba. Por, ka sinjale që kjo ofertë Ramushit është tue i pëlqye gogja shumë, vetëm o mbet qysh me e gjet ai nji fore e me u nda me VV-ja pa shumë dame.

Ka gjasa që kjo ndarje nga AAK-ja do të publikohet në publik, si kërkesë e miqve ndërkombëtar.

Ky asht plani që PDK-ja e Ramushi janë shumë afër konkretizimit. Vetëm Ramushi për këtë variant po e kërkon edhe dorëzanin Delawie.

Rambo po shkon në tavolinë në ora 9 te Presidentja edhe pa Nismen e VV-në. Në tavolinë me Delaëien, Zhbogarin, Presidenten, Isen e Hashimin. Rambo asht nën presion të madh të amerikanëve.

I kanë than amerikanët: Rambo nëse se pranon këtë plan, ti fshijë duart për murrizi me neve për jetë e mot dhe kurrë Kryeministër s’ki me u ba sa te jemi na qesajde. (Shqiptari.eu)

(Autori është intelektual dhe ekspert i njohur financiar në Zvicër)

 

Lexoni:

Ekskluzive: Ja çka thonë defteret turke për origjinën serbe të Hashim Thaçit!

John Kerry godit Thaçin: Nuk duam kandidatë për president që nuk e dëshiron populli

Dridhet BALLKANI ” Kroacia publikon hartën e Shqipërisë Etnike”

Pse po injorohet batalioni shqiptaro-Amerikan “ATLANTIKU”

 

 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. arbeni thotë:

  Se qka ka than qeky Jamesi , kjo dul e vertet sotë .. une nuk e di kush esht ky , por u pa qart se ky esht dikush i lart ne hirarki .

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)
 2. Smugtron thotë:

  Ajo qe me pelqen nga Jamesi pervec zgjedhimit te mire koordinuar te ideve, eshte se shkruan ne gjuhen e popullit dhe nuk tenton te hiqet pseudo dijetar duke shtremberuar shqipen letrare ne menyre groteske. Element origjinal qe duhet vlersuar tejmase ne keto kohra kur informacioni i tepert dhe retorik, te shtyn te mos interesohesh ne problemet e perditshme qe prekin popullin , ne menyre sa indirekte aq edhe te drejtperdrejte.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)
 3. Ajrullah Sherifi - Hajra thotë:

  Te ne qka nuk bëhet. Nese e bën Rambo këtë tradhëti atëher do pësoj humbje të madhe të votuesve. Nese Rambo arrin të bëhet Kryeminister, do të jet për një afat të shkurtër, Hasha shpeit do ja vej kleqken, pastai Rambo do humb me gjith parti për gjithmon, do mbetet në shtëpi. Kurse Hasha do vazhdoi lojen e tij me Partit tjera.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)
 4. Emri juaj... thotë:

  Nuk ka koment se jem mesue kur eshte qeshtja shqiptare me zgjedh dil ndoje tradhtar dhe mesim si gjithmon ne meshiren e te huajve

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...