Published On: 21 Qershor, 2016

Skenarët e fundit, ja si mund të kualifikohet Shqipëria pas ndeshjeve të sotme

Pas mbylljes së katër grupeve të para, dy grupet e fundit të Euro 2016 mbajnë gjallë shpresat për kualifikim tutje të kombëtares shqiptare në Euro 2016.

Shqipëria me tri pikë në pozitën e tretë të Grupit A shpreson që të mbetet në mesin e katër ekipeve më të mira në pozitat e treta të të gjitha grupeve për të mbetur akoma në Euro 2016.

Tani Sllovakia, Irlanda e Veriut dhe Turqia janë mbi Shqipërinë në tabelën e ekipeve të pozicionuara në vendin e tretë të secilit grup.

Vetëm Portugalia dhe Suedia janë nën kuqezinjtë. Të dy këto kombëtare luajnë nesër në Grupet E dhe F.

Për të mbetur Shqipëria në Euro 2016, katër ndeshjet e fundit të grupeve në Euro 2016 duhet të përfundojnë kështu:

Grupi E

Italia duhet të mundë Irlandën

Belgjika duhet të mundë Suedinë

Grupi F

Hungaria të mundë Portugalinë

Islanda dhe Austria të mos barazojnë në ndeshjen e nesërme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...