Published On: 20 Korrik, 2016

Skandaloze – Kurti: Zyrtarë të PDK-së blen vota për Listën serbe në Graçanicë

Ish-kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, sot deputet i Kuvendit të Kosovës, Albin Kurti ka thënë në “Rubikon” të KTV-së, se ata janë për integrimin e serbëve, por duke dialoguar me serbët e Kosovës.

Sipas Kurtit, ata janë duke zhvilluar takime të rregullta me qytetarë të Kosovës, përfshirë edhe serbët, transmeton Koha.net. Kurti zbuloi një detaj, që një serbe i kishte treguar në Graçanicë.

“Një serbe e Grançanicës, që nuk e përkrah Listën Srpska na ka treguar se kanë ardhur zyrtarë të PDK-së dhe i kanë dhënë para serbëve të Kosovës që të votojnë Srpskën, sepse Srpska do të ishte në koalicion qeveritar”, ka thënë Kurti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...