Published On: 23 Qershor, 2016

S’kanë të ndalur risitë në iOS 10, kjo është e radhës (Foto)

  • iOS 10 beta 1 duket se ka shumë funksione të fshehura të cilat po zbulohen nga testuesit.

Një funksion mjaft interesant i cili është zbuluar, është mundësia për të aktivizuar funksionin Cellular Data, i cili na lejon të lidhemi me rrjetin e Internet nërpjem rrjetit celular, direkt nga Qëndrën e Kontrollit të iOS.

Ky funksion mund të merrej nga instalimi i Jailbreak por tashmë Apple ka vendosur ta sjellë në iOS 10. Kjo do të thotë se tashmë ju do të aktivizoni lidhje me rrjetin Internet shumë më shpjet në krahasim me mënyrën që keni në versionin aktual të iOS. Aktualisht ikona e këtij funksioni në Qëndrën e Kontrollit të iOS nuk është aktive.

Zhvilluesit kanë arritur ta aktivizojnë duke shfrytëzuar librarinë e re të vënë në dispozicion nga Apple e cila quhet “ControlCenterUI”, transmeton iphonealbania.

Kjo do të thotë se Apple do ti lejojë zhvilluesit të aksesojnë dhe modifikojnë funksionet e Qëndrës së Kontrollit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...