Published On: 23 Mars, 2016

Skandaloze: Vidhen dosjet kriminale në rektoratin e UP-së

Burime të SHQIPTARI.EU njoftojnë se nuk bëhet fjalë për një vjedhje të thjeshtë në rektoratin e Univeristetit “Hasan Prishtina”. Zyra e rektorit besohet se kishte dhjetëra dosje kriminale, të cilat mund të hapin shumë telashe për shumë persona. Kështu që vjedhja e kompjuterit synohet të zhduk dosjet kriminale, sikurse në rastin e vjedhjes së dosjeve në policinë e Kosovës. Lajmin për vjedhjen e kompjuterit, e ka dhënë tv klan.

=============================

Në orët e vona të së martës, në rektoratin e Universitetit të Prishtinës Hasan Prishtina, pikërisht në zyrën e rektorit disa persona kanë hyrë me forcë dhe kanë vjedhur disa gjësende, njofton Klan Kosova.

Hyrja në zyrën e rektorit është bërë nëpërmes një dritareje në qosh të ndërtesës hapja e së cilës është bërë me një kaçavidë.

Hajnat në zyrën e ish Rektorit Ramadan Zejnullahu kanë vjedhur dy televizorë dhe kompjuterin që ai e kishte shfrytëzuar, ndërsa një kompjuter tjetër që ishte në zyrë nuk e kanë marrë.

Policia tashmë është duke e hetuar rastin, ndërsa, ndaj kompanisë “Rojet e Nderit”, që ka për detyrë sigurimin e objektit do të ndërmerren masa ndëshkuese.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...