Published On: 30 Prill, 2017

Skandaloze, Serbia punëson mjekë në Kosovë, e shqiptarët po ikin në Gjermani

Sistemi shëndetësor në disa pjesë të Kosovës, që menaxhohet direkt financiarisht nga Qeveria e Serbisë do të marrë një punëtor të ri në “Zyrën për Kosovën.

Kjo do të bëhet që stafi i ri i mjekëve të kryejë shërbime më të mira, mëson RTS, transmeton Klan Kosova.

E përforcimet e mjekëve të rinj në Kosovë thuhet se do të bëhen në fund të vitit, pasi që thuhet se teprica e doktorëve dhe stafit është vetëm një mungesë praktike.

 

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...