Published On: 28 Prill, 2016

Skandaloze: Flamuri i Kosovës ndalohet të valvitet në ‘Eurovision’, krahasohet me atë të ISIS-it (Foto)

Megjithëse e kemi gojën plot se së shpejti do të përfaqësohemi në festivalin evropian, sot organizatorët kanë marr një vendim që nuk do ti pëlqejë aspak shtetasve kosovar.

Edhe pak ditë kanë mbetur deri tek fillimi i festivalit evropian të muzikës Eurosong.

Ndërsa kanë mbetur edhe disa detaje për ti finalizuar, zyrtarët e këtij festivali kanë marrë disa vendime rreth valëvitjes së flamujve, transmeton Telegrafi.

Kështu, flamuri i shtetëror i Kosovës nuk guxon të valon në stadiumin e qytetit të Stokholmit të Suedisë.

Për më tepër, flamuri kosovar është krahasuar me atë të organizatës terroriste të njohur si ISIS-i.

Kujtojmë se në këtë festival, Shqipëria do të përfaqësohet me Eneda Tarifën me këngën “Fairystale”.

Mbetet të shihet se si do të reagojnë institucionet, më konkretisht Ministria e Kulturës e Kosovës dhe Radio dhe Televizioni i Kosovës, i cili e ka të drejtën televizive për transmetim në shtetin tonë.

Image
Image
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...