Published On: 5 Prill, 2016

Skandali tmerrues i Ermirës, i pa ndëshkuar, kur do të shpërthejnë në Kosovë!?

 

Kaloi më shumë se një javë nga zbulimi i skandalit të paskrupulltë, ku deputetja shqiptare Ermira Mehmeti sillej në telefon si një prostitutë. Për ta bërë edhe më interesante sagën Mehmeti, ajo u kujdes vet, që të thoshte se ‘një pjesë e zërit që dëgjohet është i imi’. Por, ata që e dëgjonin nuk e dallonin dot se cili zë ishte i saj dhe cili nuk ishte i saj, në fakt zëri duket një, unik. Pra, nëse në një pjesë të incizimit ka qenë zëri i saj, është e dyshimtë se zëri i saj duhet të ketë qenë pikërisht në pjesën më të nxehtë (më hot, si thonë çapkënët e sotëm), pra ajo minimalisht për të synuar ta bënte të besueshme deklaratën e saj, dhe ajo që është më e rëndësishme ta bënte të besueshme pafajësinë e saj, duhej të tregonte se vetëm kjo fjali apo ajo është e saj, dhe të tjerat të montuara.
Pra, ajo në vend se të shpupuriste mjegullën për vetveten e dendësoi, dhe e bëri më të besueshme se kurrë se ajo ishte e vërtetë, dhe se kjo ishte fytyra e vërtetë, ashtu si shpesh përflitej në të kaluarën. Ky në fakt është vetëm njëri prej skandaleve të publikuara, për të cilat dinë ata që mbajnë vesh në Maqedoni, për të zbuluar çuditë e radhës.
Ndërkohë, që për zbutur tensionet, që ishin krijuar brenda BDI-së, i stër-regjuri me trajnime të UDB-së, Musa Xhaferi, paralëjmëroi dorëheqjen. Ndërkohë, që Ali Ahmeti e shantazhi prokurorinë speciale me kërcënimin se do të vrisnin që ata që do të merrnin guximin të publikonin skandale.
Dhe më pas prokuroria speciale kërëcnoi jo vetëm ata që publikonin videot dhe pamjet për skandale, por gjithashtu, kërcënoi edhe mediat, se në rast se do të publikonin skandale do të ndëshkoheshin.
Pra, me këtë Ali Ahmeti tregoi se me klanin e tij, ende janë bosët e krimit të organizuar, dhe se strukturat e tyre janë mbi ato shtetërore, pra janë shteti b renda vetë shtetit, por që për fatkeqësinë e shqiptarëve, ata punojnë hapur për interesat sllavo-maqedone.
Shqiptarët atje çiuditërisht po heshtin, duke lejuar që të fitojnë matrapazët dhe delirantët e krimit.
E ngjashme me situatën atje është edhe në Kosovës, ku skandalet seksuale, madje jo vetëm hot, pornoskandalet, nga ato të profesorëve në Universitet publike, UP, e deri tek ato të ministrave me sekretaresha, dhe të deputetëve me lidhjet e shumëfishta jashtë martesore.
Madje pikërisht këto lidhje janë shfrytëzuar si shantazh ndaj ‘profesorëve’ në qeveri!
Ndoshta kjo është rruga më e lehtë e çlitimit nga ngulfatja prej krimit të organizuar.
SHQIPTARË MOS E PRANONI TURPIN!
GAZETA SHQIPTARI.EU

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/wikileaks-publikon-dosjen-kriminale-te-hashim-thacit/

http://www.shqiptari.eu/tmerri-gjenocidal-serb-policia-serbe-duke-i-vrare-shqiptaret-video-orgjinale/

http://www.shqiptari.eu/skandal-trishtues-erotik-ermira-mehmeti-me-musa-xhaferi-ia-ha-krejt-ngulja-incizim-18/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Xhafer Leci thotë:

    Nuk kam dëshirë të përzihem në çështje private të njerëzve. Kjo grua për mua është dhe mbetet një antikombëtare, nuk ka me thanë; më iku treni, avioni etj. Kur dihet se pëër një konferenc me aq rëndësi ku vendojse për fatin e Kosovës, duhej përgaditur shumë kohë më parë… Ky është mjerimi që neve shqiptarët ua japim voten edhe atyre që nuk e dinë çka është politika, kombi e as atdheu..!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...