Published On: 4 Prill, 2016

Skandali seksual që nuk u zbulua!

  • Skandal ‘joatraktiv’!
  • Skandal është edhe shfaqja dramatike, në të cilën shqiptari bën si Romeo e serbja bën si Xhuljeta, por prap se prap për neve s’është skandal atraktiv, sepse s’është përnjëmend, është shfaqje, prandaj as s’jemi lodhur ta shikojmë, as ta komentojmë.

LEXONI EDHE: 

http://www.shqiptari.eu/tmerr-sabit-geci-ne-e-kemi-vra-kolonel-ahmet-krasniqin-dhe-enver-malokun-deshmia-imerit/

http://www.shqiptari.eu/anton-quni-i-kunderpergjigjet-thacit-vula-presidenciale-e-rugoves-e-paprekshme-2/

Kimete Berisha

Mendova, zezdita, 1 milion për qind ja paskan zbulu’ Kryeministrit naj skandal seksual, ja paskan zbulu naj dashnore, vet fakti se Vetëvendoja e paralajmëruan zbulimin e këtij skandali me dramaticitet, duke na lënë në ethe për disa orë.

Kur u mor vesh për çka është fjala, aiii, ‘skandalin që na e paskan gjet’, ‘skandal i fortë’ qenka që një shqiptar po bëka biznes me një serb.

Askujt nuk i duket interesant ky skandal, sepse nuk është ‘skandal atraktiv’, që të intrigon dhe të shtin me mendu’.

Në modë janë skandalet që zbulojnë erosin e njerëzve, preferencat e tyre seksuale, dashnoret dhe dashnorët e tyre, bisedat erotike që i zhvillojnë ata, duke shfrytëzuar emra anonimë, pastaj, janë interesante tradhtitë bashkëshortore, dhe ngjarje tjera që ngërthejnë në vete emocione të forta, frikë, xhelozi, dyshim, misterie, ndarje e shkurorëzim.

Nuk janë aspak interesante, janë të konsumuara dhe nuk kushtojnë skandalet që flasin për korrupcion, për bashkëpunim tregtar të shqiptarëve me serbët e korruptuar në të gjitha aspektet.

Skandal është edhe shfaqja dramatike, në të cilën shqiptari bën si Romeo e serbja bën si Xhuljeta, por prap se prap për neve s’është skandal atraktiv, sepse s’është përnjëmend, është shfaqje, prandaj as s’jemi lodhur ta shikojmë, as ta komentojmë.

Skandal është edhe që Stiven Spilberg do të xhirojë film për rivalitetin politik të LDK-së me UÇK-në dhe anasjelltas, por prap për neve nuk është interesant.
Interesant do të ishte sikur në realitet të zbulohej një lidhje e fshehtë dashurie mes përfaqësuesve të këtyre dy rivalëve, në kohën kur urrejtja mes tyre e kishte prekur zenitin.

Skandali më i madh sot është shkatërrimi i lapidarit të UÇK-së në Kaçandoll, por këtij skandali nuk iu dha dramaticitet, sepse shqiptarët e kanë traditë të mos kujdesen për varreza, për shkak se ‘na kanë thënë paraardhësit tanë’ se të vdekurit nuk kanë nevojë për lulet tona. Shpirtërat nuk rrin në varre, prandaj…

Ku ka me shku skandal më i madh se sa shkatërrimi i varrezave të hebrenjëve në Novobërdë, skandal që s’ka ndodhur asnjëherë në historinë tonë, por Vetëvendosjes nuk i duket interesant ky skandal, ose: më skandal se dëmtimi i varrezave, i duket tregtia e të birit të Kryeministrit me një serb të korruptuar.

Vetëvendosja e ka mirë kur thotë se Serbia e ka kolonizuar Kosovën me tregti, por po harron të thotë se Serbia nuk po i detyron shqiptarët me dhunë që t’ia blejnë mbeturinat që i shet në tregun e Kosovës!

Të gjjthë ata që konsumojnë produkte të Serbisë, dhe për shembull e blejnë piperin e kuq të Serbisë e nuk e blejnë piperin e kuq të Dukagjinit apo të Podujevës, janë të njejtë si i biri i Kryeministrit.

Prandaj, herave të tjera, fokusohuni në jetën private të atyre që dëshironi t’ua shkatërroni karrierat politike.

Se, ne jemi të atillë, të gjitha i durojmë dhe i tolerojmë, përveç kur bëhet fjalë për ‘imoralitet’, aty nuk lëshojmë pe.

Duam udhëheqës të moralshëm në aspektin e dashurisë dhe erosit, jo në aspektin tregtar dhe ekonomik.

Sepse, askush nuk e imton tregtarin të jetë edhe i ndershëm!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...