Published On: 16 Maj, 2016

Skandali seksual, flet gruaja e Shukri Xhelilit

Tefta Xhelili është bashkëshortja e ish-kryetarit të Peshkopisë Shukri Xhelili, i cili u përfshi në një skandal seksual disa ditë më parë, duke i kërkuar favore seksuale një vajze 20-vjeçare për t’i ofruar vend pune.

Në një intervistë për gazetën ‘Panorama’ ditën e sotme, bashkëshortja e Shukri Xhelilit tregon se çfarë ndodhi natën që u publikua video skandaloze. Tefta Xhelili shprehet se nuk ka kërkuar divorc nga bashkëshorti i saj dhe në këto momente janë të bashkuar për të kaluar këtë situatë të vështirë.

“Natën e publikimit të video, Shukes iu drejtova me fjalët ‘ngrije kokën lart, do të më kesh në krah deri në vdekje”.

Lidhur me arsyet e kësaj ngjarje, bashkëshortja e ish-kreut të Bashkisë thotë se është sulm politik nga persona që duan të marrin Bashkinë e Peshkopisë dhe të dëmtojnë Partinë Socialiste në Dibër.

Ajo madje shton se gjatë këtyre ditëve, ka parë në media zyrtarë, kolegë e vartës të Shukri Xhelilit që gjykonin veprimit e tij, dhe që më parë i serviloseshin, thotë ajo.

“Pas kësaj që ndodhi, familja Xhelili do të jetë më e bashkuar, më e fortë dhe më solide. Jam befasuar kur shoh në disa media kolegë dhe vartës të Shukriut që çfarë nuk thonë e sajojnë, ndërkohë që kur ai ishte në detyrë i serviloseshin dhe i rrinin pas ngado”, shprehet Tefta Xhelili.

Gjatë gjithë kësaj kohe pas publikimit të videos, ajo nuk ka shkuar në punë, por i ka qëndruar pranë bashkëshortit. Duke dhënë intervistën për gazetën, bashkëshortja e Shukri Xhelilit nuk e ka përmendur në asnjë moment vajzën 20-vjeçare.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...