Published On: 12 Prill, 2016

Skandali “Panama Papers” prek edhe Google dhe Facebook-un

  • Bashkimi Europian sipas një raporti ka thënë se do t’i detyrojë kompanitë e mëdha të paguajë një shumë më të madhe të taksave.

Kompanitë të cilat preken nga kjo rritje e taksave janë Starbucks, Google dhe Facebook, ku thuhet se ata do të paguajnë më shumë taksa në vendet e BE’së, shkruan BBC, transmeton Gazeta Express.

Këto plane të shpalosura nga Bashkimi Europian për rritjen e taksave për kompanitë e mëdha, vijnë pas zbulimit të aferës “Panama Papers”. /GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...