Published On: 1 Mars, 2016

Skandali i ri: Mustafa e barazon Rugoven me Thaçin!

 • Kryeministri i vendit, Isa Mustafa ka thënë se asnjë president deri më tani nuk është zgjedhur me vota të vetëm një subjekti politik. Ai në një intervistë për “Epoka e re” ,ka thënë se edhe Ibrahim Rugova është zgjedhur president me vota të deputetëve të subjekteve tjera politike, edhe të atyre të PDK’së.

Mustaf ka bërë me dije se në seancën e Kuvendit të 26 shkurtit vota për president ka qenë edhe votëbesim për Qeverinë që drejton.

Për thyerjen e disa zyrave të LDK’së, Mustafa ka thënë se opozita e bërë një veprim të tillë si hakmarrje pse deputetët e LDK’së mbrojtën institucionet dhe shtetin e Kosovës.

“ Unë nuk shoh krizë politikë. Shoh vetëm veprime të dhunshme, joligjore dhe antikushtetues të opozitës”, thotë Mustafa duke bërë me dije se LDK’së me PDK’në kanë marrë përgjegjësi për të bashke qeverisur dhe sipas tij, gjatë kësaj periudhe marrëdhëniet kanë qenë shumë korrekte.

“ Prandaj nuk kemi arsye t’i frikësohemi ditës së nesërme”, ka deklaruar Mustafa.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Xhafer Leci thotë:

  Nuk mund të bëhen kufarë krahasimesh. Dr. Rugova,paqësor, unifikues dhe vizionar i pashoq, me një përqarës si H. Thaçi të koorruptuar dhe të dyshuar për vrasje dhe krime..! Isa Mustafa le tu falënderohet F. Sejdiut dhe N. Dacit, cilët u grindën në mes vete dhe ndodhi ajo që e dimë të gjithë, për ndyshe kurrë, as ëndërr nuk do e shihte postin e të parit të LDK-së e aq më pak të kryeministrit.Hashimi pëmes disa prijësve të LDK-së i ka realizue të gjitha dëshirat e tij dhe, ma në fund të gjithë ata i ka largue nga detyra në forma të ndryshme, njësoj dhe shpejtë do të ndodh edhe me servilin e Thaçit, Isa komunistin e rreshkur…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)
 2. Kemo thotë:

  Barazimi i Rugoves me Thaqin është njejtë sikurse të barazosh Obamen me Putinin. Sipas z,Mustafes nuk është krizë politike zgjedhja e presidentit si në luften e dytë botrore me tanka shnajperista polici Speciale duke rrahur protestuesit. Regjimi i tanishem i Kosoves që qeveriset nga ex Komunisti i shkolluar në Beogradë ka mentalitetin e regjimit të Putinizmit rus.Mustafa seancën e Kuvendit të 26 shkurtit vota për presidentin e quan edhe votëbesim për Qeverinë që drejton. Votbesime të qeverive të tilla me tanka polici speciale shohim vetem në Siri, Kore Veriore dhe Rusi.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...