Published On: 9 Maj, 2016

Skandali i radhës: Kompania në Durrës shfrytëzon vajzat për seks online?

Para pak ditësh, emisioni investigativ “Fiks Fare” ka denoncuar një kompani “fantazmë”, në të cilën shfrytëzohen vajza shqiptare për të performuar seks online me klientë nga e gjithë botë.Në redaksinë Jetaoshqef.al ka mbërritur një mesazh që ka ngritur dyshime për një kompani të ngjashme në qytetin e Durrësit. Bëhet fjalë për një qendër ku vajza të reja performojnë seks përpara kamerës së një kompjuteri. Ato janë të paregjistruara në shtet, nuk paguajnë asnjë taksë dhe janë ilegale. Rreziku në këtë punë është fakti se disa vajza bien pre e kërcënimeve pasi regjistrohen dhe më pas shantazhohen në mënyrë që të mos largohen nga puna.Ja mesazhi i plotë i raportuesit:

“Pershendetje JOQ . Do doja te publikonit dicka. Nuk jam 100% i sigurt. As nuk du te shpif gjera,as te shpik. Por sot kam dyshu per dicka . Sic doli ateher tek emisioni Fiks Fare , qe ishte ajo kompania qe benin seks virtual, kam dyshime per nje kompani knej ndurres , qe shfrytezohen vajza qe gjasme bejn bejn Kurs , Ajo vertet mund te jet Center dmth qe bejn kurs , Por aty behen dhe gjera qe sjan per kurs, Po ju them dhe nje her qe nuk jam 100% i sigurt ,as nuk du te shpif dhe shpik,Por kam dyshime te forta .Biseda e bere me nje vajze qe punon aty. Kam dyshime sepse do e takoja un kte vajzen n oren 11:30-12:00 aty tek kjo kursi. Dhe i shkruaj un ksaj ku je mthot qe jam nkafe ne oren 13:00 do iki npun. Mthot takohemi heren tjeret. Do ti tani kjo kujtoj se un ika nga puna asaj por u fsheha ne nje vend,dhe kjo doli nga vendi ku ishte fsheh se mpa mu dhe iku te puna. Pastaj shkoj dhe un pas ksaj kjo tani kishte mbyll deren ,i rash un por se hapi. I shkruaj ksaj i thash pse rrejte se un tpash . Kjo mtha ti mua me ndjek ,njs nderkohe qe un po zbrisja shkallet u ngjit nje burre ne ato momente ,dhe dyshova qe do ikte tek kjo vajza,dhe ndenja nje shkall me poshte . Sa i ra ky burri deres e hapi direkt . Dhe u fut mrena dhe e mbylli deren me celes. Nderkohe mu mtha qe ne oren 13:00 do iki npun. Dje me tha qe ne oren 12:00 filloj kursin. Mendoj qe aty behen gjera pervec kursit . Mund te jet kurs me licens por behen gjera tjera . U tregova i zoti kur ndenja aty se erdhi ai burri dhe mbylli deren me celes. Kjo mthot qe punon sekretare dhe jap msim aty dmth . Po nuk ndenja ta vezhgoja deri nfund se thash mos lajmeron ato te kursit dhe me ndjekin mu dhe mbejn ndonje gje. Kurse kjo bjondja qe kam permend tek kjo biseda ,eshte shoqa e punes dhe ishte perball punes duke pi cigare . Ishte e lezetshme dhe me hapte syt mu. Dyshoj mos ka lajmeru ate vajzen tjr ntel,sepse sa ika un. Iku kjo bjondja ,dhe me pas shkoj npun kjo tjetra.Po un nuk ika u fsheha Kjo mpaska blloku dhe ne instagram dhe nfb mka bo bllok :/ . Nuk e di tani se sa e vertet mund tjet kjo gjo. Por dyshoj shume sepse dhe nese e lexon biseden me vemendje ka dicka qe nuk shkon , kuptohet ne menyren e tshkruajturit nga ana e asaj.”

Siç e përmend dhe djali, ky është vetëm një dyshim, pasi ne nuk disponojmë prova për të bërë akuza. Ne vetëm po raportojmë dyshimin e djalit dhe pjesa tjetër u takon autoriteteve kompetente për të zbardhur çështjen.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...