Published On: 24 Maj, 2016

Skandali i Peshkopisë/ Familja e vajzës kërkon mbrojtje amerikane

Aqif Alla i ka bërë thirrje ambasadës amerikane që ta marrë nën mbrojtje familjen e ti, pasi shteti nuk po e mbron. Ai është babai i 20 vjeçares, Anisa Alla që filmoi Shukri Xhelilin, ish-kreun e bashkisë Dibër duke i kërkuar favore seksuale.

Dy javë pas publikimit të kësaj video në Oranews, familja e të resë thotë se ndihet e kërcënuar dhe nuk del nga shtëpia.

Sipas Aqif Allës, Shukri Xhelili i ka bërë gjithë të zezat. Babai i del në krah së bijës, duke thënë se nuk do e pengonte për veprimin që bëri duke e filmuar, edhe sikur ajo t’i kishte treguar më parë.

Pjesë nga intervista e tij në News 24

Unë bashkë me tre fëmijët jemi mbyllur në shtëpi. Vajza është shumë sëmurë, është në depresion dhe ne nuk dalim në shtëpia. Videon vajza e bëri se prej kohësh Shukriu e ka përndjekur rëndë. Vajza nuk ka marrë asnjë kacidhe për videon. Kryebashkiaku na ka kërcënuar dhe ia nxirë jetën vajzës. Shukri Xhelili meriton përgjigje sipas Kanunit, por nuk dua t’i lë fëmijët jetim

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...