Published On: 19 Qershor, 2016

Skandali i përgjimeve, PD: Rama nuk e mbyllë dot këtë aferë

“Partia Demokratike i bën dhe një herë thirrje prokurorisë dhe gjykatave, të mos bien pre e shantazhit mafioz të Edi Ramës.” KY ishte apeli që bëri sot, Partia Demokratike, nëpërmjet zëdhënëse Ina Zhupa.

“Përgjimi i paligjshëm nuk është një nga tenderat e Beqës, apo pazaret e Ahmetajt, që Edi Rama shpreson ti mbyllë me planin që ka për të kapur e për të vënë nën kontroll çdo prokuror e gjykatës, – tha Zhupa. – Nuk është as një nga krimet e shpeshta të Tahirit, që Edi Rama kërkon të mbyllë duke synuar vënien nën urdhrat e tij të drejtësisë.

Eshtë më shumë se aferat e tij, se tenderat e paracaktuar, se kulla me qendrën tregtare Qemal Stafa.

Eshtë krimi më i rëndë i këtyre 3 viteve, krim shtetëror që cënon sigurinë kombëtare, shkel brutalisht Kushtetutën, liritë e të drejtat themelore të njeriut.

Edi Rama ia doli përmes kërcënimeve mafioze ndaj gjykatës të shpëtojë për momentin një nga hallkat e krimit, drejtorin Cako.

Po ai nuk do të mundet kurrë të lajë duart nga kjo aferë skandaloze, më e rënda e bilancit të tij të pasur me krim e korrupsion.

Partia Demokratike i bën dhe një herë thirrje prokurorisë dhe gjykatave, të mos bien pre e shantazhit mafioz të Edi Ramës.

Përgjimi i paligjshëm është prova e madhe e vendit. Nga kjo varet, a do të kemi shtet ligjor, apo shtet mafioz brenda shtetit.

Do të kemi ligj, apo rregullat e mafias në fuqi. Do të kemi demokraci e garanci për të drejtat e qytetarëve, apo sundim bande, përfundoi Zhupa.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...