Published On: 27 Mars, 2016

Skandali i mbrëmjes, Flamuri i Beogradit trondit mediat austriake

Pas fitores që Austria mori në miqësoren ndaj Shqipërisë me rezultatin 2­1, nuk munguan edhe komentet për simbolet e shfaqura në stadiumin “Ernest Happel” të Vjenës.

Gazeta austriake “Houte” ka publikuar një video në të cilin shfaqet i njëjti baner si në stadiumin e Beogradit në ndeshjen e kaluar Serbi­Shqipëri.

“Një tifoz futi në mënyrë të paligjshme në ndeshjen miqësore mes Austrisë dhe Shqipërisë flamurin e ‘Shqipërisë së madhe’. I njëjti flamur që shkaktoi trazirat në stadiumin e Beogradit”,- shkruangazeta austriake.

Tifozi thuhet se shmangu kontrollet e policisë në stadiumin dhe e valviti flamurin që mbante në duar para edhe gjatë ndeshjes. Përtej këtij rasti, gazeta austriake shkruan se nga krahu i tifozëve shqiptar u hodhën edhe kapsolle. Panorama sport

Ky është Linku gazetës austriake: http://www.heute.at/sport/fussball/international/em2016/Albanien-Fans-enthuellen-Skandal-Fahne-auch-in-Wien;art62494,1270710

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...