Published On: 25 Shkurt, 2016

Skandali i çokollatave,pas Gjermanisë, Shqipëria heq nga tregu çokollatat Mars dhe Snickers

Para disa ditësh Gjermania mori vendim që të hiqen nga marketet çokollatat Mar, Snickers dhe Milky Way. Ndërsa, brenda ditës së sotme të gjithë market e dyqanet shqiptare duhet të heqinpo të njejtat çokollata.

Lajmi u bë i ditur nga Agjencia Kombëtare e Ushqimit. Vendimi u mor pasi kompania pranoi se në këto produkte janë gjetur mbetje plastike. Produktet janë hequr tashmë nga tregjet europiane dhe duket se këtij aksioni do ti përmbahet edhe Shqipëria.

Sakaq AKU u bën thirrje qytetarëve të mos konsumojnë këto lloj çokollatash.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...