Published On: 6 Prill, 2016

Skandalet tronditëse: A i kanë fshehur Hashim Thaçi dhe prijës opozitarë milionat e tyre në Panama?!

 

Njëri nga emrat që shumë lehtë mund të dal në skandalin botëror financiar, është edhe ai i Hashim Thaçit. Mediat në Shqipëri, mund të kenë hasur në indikacione serioze se edhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka krijuar kompani të fshehtë në Panama dhe se nëpërmjet saj ka fshehur paratë atje dhe e ka fshehur bërjen e bizneseve.

Por, pasuria e Ramës është fare e vogël në krahasim me atë që ka krijuar Hashim Thaçi. Dyshime të shumta janë hedhur prej vitesh se ai fitimet e mëdha nga tenderët dhe pasuritë tjera po i nxirrte jashtë. Madje dihet rruga që bëhej, dhe po ashtu dihet edhe kush ia nxirrte jashtë vendit milionat. Për këtë ekzistojnë prova.

Por, pak kush e beson se pasuria e familjes Thaçi tanimë është përrallore. Ai është i pakrahasueshëm ndër politikanët në Kosovë, në Shqipëri, por mund të jetë edhe në Ballkan, për nga pasuria e krijuar.

Sigurisht se në këto parajsa fiskale si në Panama, kanë fshehur paratë gjithandej, sidomos klika komuniste e Shqipërisë pas rënies së komunizmit, e cila duhet të fshehte pasurinë më të madhe, madje duke krijuar në vazhdimësi figura politike dhe mbajtjen e tyre në pushtet, në interes të mbrojtjes së pasurisë.

Skandali “Panama” do të godas në zemër politikanët kriminalë në Kosovë dhe Shqipëri, ndërsa për kryetarin e ri të Kosovës, ankthi i zbulimit mund të shtyhet pasi, paratë e tij mund të kenë qarkulluar jo në drejtim të perëndimit, por drejt lindjes.

Panamaja do të godasë fuqishëm, edhe figura të rëndësishme në mos kryesore të opozitës! SHQIPTARI.EU

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/del-emri-i-rames-ne-panama-pas-pak-ditesh-kryeministri-do-te-jape-doreheqjen/

http://www.shqiptari.eu/politikani-i-lsi-ka-70-milione-funta-pasuri-ne-angli/

 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. Mergimtari_CH thotë:

  Kosoves leti del Flaka ma zi se ne Vitet e 98 e 99 se ma ska mbet asgje aty nuk ndegjojm asgje tjeter veq Thaqi president Isa Kryeminiaster te vetmet gjera qe i ndegjojm ne at Kosov te Muttttit veq Hajni Krime edhe Politik e faqe te zez Ta dhefshhaaaaaa Kosoven e Hajnav

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)
 2. Kemo thotë:

  Kosovaret dhe Komandantat nese kan para në Panama nuk munden ti ikin pergjegjsisë pasi Gjykata Speciale do te veproi si rrufeja e papritur. nese ndonji politikan shqiptarë ka mshehur para jashtë Kosoves të bugjetit të Kosoves ose vjedhje të tenderave dhe privatizimit meriton denim me vdekje pasi e gjith bota po na ndimon si shteti më i varfur në Ballkan.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)
  • Sami thotë:

   Edhe ne duhet te shpresojme ne Gjykaten Speciale se do t’i zgjidh keto probleme, njejt sikur shpresuam te EULEX ?! Keshtu eshte puna jone gjithmone jetojme me shpresa te kota, pastaj zhgenjehemi, deshprohemi dhe ne fund pajtohemi.Vetem budallai u beson shpresave te kota e jo realitetit te hidhur.

   Përgjigjiuni
   Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 3. Nazim Qehaja thotë:

  Zot, vetëm ti mund të hedhësh dritë mbi të vërtetën, edhe pse ky popull përseri do të arsyetoj krimin, sepse siç thuhet “Ujku, ujkun nuk e ha”!.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(9) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...