Published On: 16 Janar, 2016

SKANDAL / Zv. Ministri i Brendshëm i përfshirë në tortura në Burgun e Burrelit

Kanë dalë në dritë së fundi disa korrespondenca të fshehta që ish të përndjekur të burgosur nga regjimi komunist kanë dërguar pranë krerëve më të lartë të shtetit, lidhur me aktivitetin e Zv. Ministrit të Brendshëm Ilir Mustafaraj në kohën e diktaturës.

Sipas këtyre letrave Mustafaraj ka punuar në atë kohë oficer i sigurimit të shtetit pranë Burgut Burrel dhe sipas dëshmive të kohës ka marrë pjesë në rrahje dhe tortura barbare ndaj të dënuarve politikë përfshirë edhe ndaj publicistit Fatos Lubonja.

Lidhur me këto dëshmi, Kryeministri Rama ka urdhëruar futjen në axhendë të shkarkimit të tij brenda muajit Janar 2016 nga Këshilli i Ministrave.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...