Published On: 7 Tetor, 2016

Skandal: Së paku një deputet i Kosovës spiun i Rusisë, i trajnuar nga “KGB”-ja

 

Një skandal që po heshtet nga institucionet e Kosovës, nga mediat, shoqëria civile dhe zbatuesit e ligjit. Tashmë AKI-ja e ka zbuluar se cili deputet i Kuvendit të Kosovës është spiun rus dhe i trajnuar nga Rusia për operacione special, por institucionet që duhet të veprojnë po heshtin. Kuvendi as që guxon ti hyjë punës, për identifikimin e deputetit dhe marrjen e imunitetit, qeverisë as që guxon ti shkojë në mend një gjë e tillë e as të mos flasim për Presidencën.

Po i hynë zbulimit dhe ndëshkimit të spiunit rus, nuk dihet sa do të na dalin me serbë, grekë, e me kë jo, aq sa dyshohet se pakicë do mbesin ata që nuk janë spiun dhe punojnë për atdheun. SHQIPTARI.EU

 

Burime të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës thonë se Dragana Tripkoviq e ka rolin e agjentes kryesore të Rusisë për rajon.

Madje, sipas AKI-së, ajo ka lidhje edhe me një deputet të Listës Serbe me të cilin ka qenë në trajnim në bazën ruse për spiunazh në Serbi.

 
Displaying 6 Comments
Have Your Say
 1. mali thotë:

  Shqyptaret habiten nga nje shkine spiune serrbe e cila punon per serrbin! Pa e dijte dhe kuptuar se Parlamentet e tyre Tirane Prishtine Shkup, i kan mbi 90% te mbushure me spiun shqiptar lecka greko ruso serrbe. Qe nga spiunazhi enverist sigurimi famekeqe si motra e udb-es titisto jugosllave dhe e bija e kgb-is ruse, e deri te shiku kadri vesel klosist kretes, jan prodhime greko ruso serrbe. Te imeportuem e te paketuem si kunguj ne thaset e athines moskves e beligradit,dergjen te mbyllure ne pritje te vetedijesimit Shqyptareve, tua hapin gryken ta shohin mallin e mykur e skaduem, tashe e 75 vjete qe ua ka imponua greko ruso sllavi.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(1)
 2. Presedel thotë:

  Spiunet për me i la gjynahet e veta në këtë botë, tani kanë hartuar projektin për bashkimin e trojeve shqiptare. Nuk i dihet kësaj pune, heheheheeee.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 3. Asim Saliu thotë:

  Shefi i shtatmadhorise Amerikane Mark Molley KERCENOI LUFTE per shpartallim Sllavjanet, spiunet sllavjan, shtetet satelit te sllavjanizmit…
  Ky AKT, eshte sinjal se bashkimi i Shqiptareve pa spiune afrohet… Urime !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 4. mali thotë:

  Habiteni nga spiunet serb ata kryen detyren e tyre ndaj serrbis.Jo qe mund te na dalin spiuna gjysa e politikaneve Shqyptar,por i kemi ne Parlament ne pushtet ne shik Tirane Prishtine Shkup e kudo ne mesin e Shqyptareve. Kurr shembej muri berlinit e shkaperderdhej komunizmi,krye LPK-istat enveriste nen drejtimin e sigurimit ishen te paret qe mbronin rusin. Kaosi i 1997 Vrasjet politike ne Kosove Shqypni e kudo,ishen plane greko sllave u bene me ane te spiuneve e kriminelve komuniste.Keto djallezi te kamuflueme me patriotizem fallco, duhet tiu sqarohen Shqyptareve nese nuk duam te na perseriten djallezit e kaoset e njeta.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(14) Nuk Pelqej(1)
 5. sabit thotë:

  UNE KSAJ QEVERIE NUK I BESOJ MSE QEVERIS SE SERBIS

  SEPSE KJO QEVERI SHKTROI QDO GJE QE ME GJAK EKEMI FITUE
  SHENDETSIA NE KOLAPS
  SISTEMI SIGURIS KOLAPS
  SISTEMI DREJTSIS MJERIM
  DOGANA SISTEM DREQI
  KEK KEDS SISTEM MAFIOZ

  PTK SISTEM HAJNISH

  PRA SHYPTARVE TU VESHTIRSOHET JETA ,ASHTU QE TA LSHOJN KOSOVEN,NE HESHTJE,,SISTEM QUBRILLOVIQJANE NNE HESHTJE FAL SHPIHUNAVE QE PUNOJN PER INTERESA SERBE

  Përgjigjiuni
  Pelqej(21) Nuk Pelqej(2)
 6. Xhafer Leci thotë:

  Për spiunët serbë cilët punojnë për interesa të Serbisë dhe Rusisë, nuk është habi, por problemi më i madh është që në mesin e tyre mund të kemi edhe shqiptar…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(45) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...