Published On: 28 Janar, 2016

SKANDAL/ “Rezonanca” i rjep studentët (Dokument)

Kolegji i Shkencave Mjekësore “Rezonanca”, po i plaçkitë studentët. Kështu të paktën pretendojnë disa studentë të këtij kolegji, të cilëtkanë dashur të mbesin anonim, për shkak të rrezikut që të ndëshkohen nga ana e menaxhmentit të këtij kolegji.

Ata kanë theksuar për Gazetën Blic se me kontratë parashihet që ata studentë që i humbin më shumë se tre ligjërata, t’i paguajnë me nga 5 euro shtesë. Mirëpo, sipas tyre, menaxhmenti po i detyron ata studentë që kanë humbur më shumë se tre ligjërata, që të përsërisin tërë kursin, dhe të paguajnë komplet kursin.

“Kjo është plaçkitje që po na bëhet, për faktin se po shkelet kontrata për të cilin jemi marrë vesh”, ka thënë ky student, në kushte anonimiteti.

Gazeta Blic ka mësuar se studentët kanë protestuar për këtë padrejtësi që u është bërë.

“Nëse s’do ta respektojnë kontratën, atëherë do të protestojmë sërish. Por, do t’i ndjekim edhe rrugët ligjore”, tha ky burim.

Gazeta Blic ka siguruar edhe një kopje të kontratës së lidhur ndërmjet kolegjit “Rezonanca” dhe studentëve.

12596079_1046799345371497_301636262_n

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...