Published On: 6 Tetor, 2016

Skandal! Po persekutohet në Greqi e Francë, sepse e mbrojti Kosovën në televizion grek (Video)

Nese ju pelqeu kjo video, mos komentoni ketu, por, shperndajeni ate ne rrjetin tuaj social..te preferuar, sic eshte FB, Tweet, Google etj..!
E verteta duhet te degjohet, nje e vertete e hidhur, sepse ne kete eleminim profesional, jane perfshire shume “shqiptare” rrugacë dhe rrugace dhe njerëz qe gjoja gazetarë e shkrimtarë…per arsye “zilie” profesionale!!! Njeëz qe kurrë nuk u pozicionuan publikisht per Kosoven ne Greqi, thjesht se janë të pajisur me dokumenta greke si (Vorio-Epirote), dmth, kane shitur trojet shqiptare me para qe perfitojne si (Vorio-Epirote -greke).
Seferina Serani eshte nje gazetare me ndergjegje te larte Kombetare dhe mendje te hapur Metropolite. Ajo eshte pozicionuar me qindra here publikisht, per Kombin e vet dhe Komunitetin shqiptar ne Greqi, paster, ndershem dhe profesionalisht, e mbi te gjitha, si shqiptare, (pa dokumenta greke te “Vorio-Epirotit) ku greket, fare lehte do t’ja ofronin, (po ti kerkonte) sepse thjesht, eshte Kolonjare , pra, per greket, (Vorio-Epir), por ajo beson fort, se nuk ka te drejte te shesi trojet shqiptare, per nje karte jeshile greke.
Kerkoni, zbuloni dhe demaskoni keta “Matrapaze” te trojeve shqiptare, qe shpifen kunder saj gjera te perbindeshme nga zilia e semure dhe demtuan gazetaren, per te shuar zerin e se vertetes te Shqiperise, ne shtetin Grek! Seferina Serani eshte njeri qe punon fort per ti sherbyer Paqes dhe dashurise mes dy popujve me te lashte te Ballkanit duke mbrojtur identitetin e Kombit Shqiptar!!!

 

Ky eshte shkrimi qe e shoqeron kete video, nuk eshte i SHQIPTARI.EU.

 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. Ilos gashi thotë:

  Te lumt

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 2. Abdyl Zhaveli thotë:

  Histeria antishqiptare greke eshte e njohur me dekada. Por ne kohe te fundit demoralizuese eshte sjellja e disa shqipefoleseve qe per nje cope buke lejojne qe te kembejne kombin e tyre me ate grek per hiqgje.
  Nuk pergjithesoj por ne greqi nje numer I madh shqiptaresh ndryshuan emrat dhe u konvertuan ne te ashtuquajtur “Vorioepirot”, vetem per nje ekzistence fizike, sepse iku koha kuur ne Greqi benin para.
  Sot ata qe kishin bere para dhe I kishin futur neper banka I humben ato. Atyre u mbeten vetem letrat.
  I lumte zonjes Seferina qe ruajtivdinjitetin dhevkrenarine shqipetare dhe eshte e dukeshmevsesi stoikisht qendron para provokimeve te moderatores greke.
  Te njejten gje bente edhe arvanitasi Aristid Koljas gjate luftes ne Kosove, kur ne programet e televizioneve greke e sulmonin gazetar e personalitete greke si hijena te terbuara, ndersa ai qendronte I paepur dhe me tere qenien e tije mbronte shqiptaret e Kosoves, gje qe e pagoi me jeten e tije.
  Druaj se edhe zonja Seferina, te pesoi si ai sepse histeria nacionaliste greke nuk njeh humanitet dhe eshte e gatshme te eliminoi ata te cilet I kundervihen.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 3. fery thotë:

  I lumte Seferines per patriotizmin e treguar para opinionit jo dashamires grek kur behet fjale per kosoven dhe shqiptaret por, greqia po shkatrrohet cdo dite e me shume dhe definitivisht ajo se ka me ate hyrysh antishqiptar se eshte duke e shkatrruar vehten , eshte para kollapsit

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)
 4. fery thotë:

  I lumte Seferines per patriotizmin e treguar para opinionit jo dashamires grek kur behet fjale per kosoven dhe shqiptaret por, greqia po shkatrrohet cdo dite e me shume dhe definitivisht ajo se ka me ate hyrysh antishqiptar se eshte duke e shkatrruar vehten , eshte para kollapsit

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...