Published On: 5 Gusht, 2017

Skandal mediatik: “Top Channel” konsideron Kosovën ende pjesë të Serbisë. Turp! (Foto)

Faqja online e internetit për lajme “Top Channel”, nga Shqipëria, ka bërë një skandal.

Në lajmin e publikuar më 4 gusht, në orën 17:30 me titullin “Ligji për gjuhet, parakusht për rrugën euro-atlantike të Maqedonisë”, është vendosur si ilustrim harta e Ballkanit, por pa prezencën e Kosovës, shkruan Gazeta Express.

Pranë shtetit maqedonas, i cili shihet mirë në këtë fotografi, territori i Kosovës figuron si pjesë ë Serbisë.

Mirë është që shqiptarët anë e kënd ta dinë se tashmë Kosova është shtet i pavarur dhe ka territor të saj që nga shpallja e pavarësisë së saj më 17 shkurt të vitit 2008, e jo të cilësohet si pjesë e Serbisë. /GazetaExpress/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...