Published On: 2 Prill, 2016

Skandal: Ish sekretari shtetëror i BDI-së emërohet ambasador si kuadër i VMRO-së

Ish sekretari shtetëror në Ministrinë për punë të jashtme nga radhët e BDI-së Abdulkadër Memeti, është emëruar Ambasador “non resident” për Arabinë Saudite, Oman, Kuvajt dhe Bahrein raportojnë mediat vendore, transmeton Fakte.

Edhepse Presidenti i vendit dhe partia maqedonase  VMRO kanë bllokuar çdo kuadër shqiptarë të propozuar nga partneri shqiptar BDI, Memeti nuk e kishte këtë problem pasiqë këtë pozitë ai e ka marrë drejtëpërdrejtë nga kreu i VMRO-së. Nuk bëhet e ditut nëse në periudhën në vijim mund të “kalojnë” edhe funksionarë tjerë shqiptarë të BDI-së në partinë e Nikolla Gruevskit me qëllim të mbajtjes së funksionit ose të përfitimit të funksioneve shtesë./FAKTE.Net

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...